Vastenmeditatieviering met soberheidsmaaltijd


Vastenmeditatieviering met soberheidsmaaltijd

Op zondag 15 maart organiseren we een vastenmeditatieviering met aansluitend een soberheidsmaaltijd. In deze gebedsviering bezinnen we ons op de veertigdagentijd op weg naar Pasen. Dit doen we met een lezing, meditaties, gebeden en gedichten omlijst met muziek. Na de viering ontmoeten we elkaar voor een soberheidsmaaltijd.

In het katholieke geloof is vasten een belangrijk onderdeel van de veertigdagentijd. Vasten betekent niet alleen minder eten, maar vooral bewust leven. Het is een tijd van bezinning, gebed en solidariteit. Tijdens deze avond willen wij met dit maaltijd concreet bijdragen aan de Vastenactie. We kiezen bewust voor een maaltijd die geïnspireerd is op een maaltijd uit Oeganda.  Met deze sobere maaltijd staan we stil bij solidariteit en verbondenheid met deze kinderen voor wie dit dagelijkse kost is. Het verbindt ons met mensen die dagelijks tekortkomen aan voedsel, onderwijs of basisvoorzieningen.

Tijdens de maaltijd zal Marc Bollerman, de directeur van de Vastenactie, het project van de vastenactie voor de kinderen in Kitoko (Oeganda) toelichten. De volledige opbrengst van de maaltijd gaat naar dit Vastenactie-project.

De vastenmeditatieviering zal plaatsvinden om 17.00 uur in de H. Josephkerk te Gouda. Aansluitende zal de soberheidsmaaltijd plaatsvinden in de Antoniuszaal

Aanmelden is mogelijk via parochie@sintjandd.nl, maar spontaan aansluiten is ook van harte welkom. U bent bij deze soberheidsmaaltijd ook welkom wanneer u niet deelneemt aan de vastenmeditatieviering.



Sint Jan de Doper parochie